Egitim ve Ögretim Alanlari

         Her çocuk essizdir,farkli zekâ, yetenek, ilgi ve kisilik özelliklerine ve dogustan gelen muhtesem bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli ortaya çikarmak ancak dogru egitimle mümkündür. Çocuklarimizda var olan üstün nitelikleri bütün yönleriyle açiga çikarmak için gerekli tüm kosullari yaratmak da bizim temel görevimizdir. Bu ilke ile basariyi hedefleyen, sorgulayan, duyarli, hosgörülü, öz güveni yüksek gençler yetistirmeyi amaç edinen bir egitim veriyoruz. 

         AKSA Koleji'nde ''Her çocuk kesfedilmeye hazir bir yildizdir.” anlayisiyla ögrencilerimizin ögrenme istegini sürekli kiliyoruz. Arastirma ve yaratmaya dayali projelerle çocugun kabiliyetlerini kesfediyoruz. Hayatta basarili olmak için heyecani ve meraki ömür boyu süren, ögrenmekten zevk alan, sorgulayabilen, ögrenmeye olan doyumsuzlugunu gideren ve sosyal çevresiyle uyumlu ögrenciler yetistiriyoruz. 

         AKSA Koleji ögrencilerimizin anaokulundan baslayarak ilkokul ve ortaokuldaki akademik ve kisisel gelisimlerini tamamlayabilecekleri bir okuldur. 

         AKSA Koleji liselere geçis sinavi olan LGS sürecinde ögrencisinin yaninda yer alarak hem okul hem dershane konseptiyle ögrencisine tam destek olacaktir.

          OKUL + LGS HAZIRLIK SISTEMI

          “Iyi Bir Lise Için Aksa Koleji”

·         AKSA Koleji'nde hem ortaokul diplomasi hem de LGS’ye hazirlik bir arada.

 Ögrenciler 5, 6, 7 ve 8. sinifta aldigi ortaokul egitiminin yaninda LGS'ye hazirlik için gerekli egitim destegini de hafta içi ve cumartesi uygulanan programlarla ve etütlerle alabiliyorlar. Ögrenci kendi okulunda kendi ögretmenlerinden aldigi derslerle basarisini arttiriyor.

          DANISMANLIK-KOÇLUK SISTEMI

·         Ögrenci Danismanlik-Koçluk Sistemi egitim sistemimizin ana temasini olusturmaktadir.

·         Her ögrencimizin bir danismani-koçu vardir.

·         Bu sistemde ögrenci merkezli çözüm yollari üzerinde durulur.

·         Danisman-koç, ögrencinin hem dersine girer hem de tüm derslerdeki akademik basarisini takip eder.

·         Bu görüsmelerde ögrencinin sinif ortamindaki durumu, veliden alinan bilgiler ve sinav analizlerine göre egitmen ve veli is birligi ile bir gelisim plani hazirlanir.

·         Ögrencinin; hafiza, odaklanma, dikkat, hiz, esneklik ve yaraticilik seviyeleri tespit edilerek ihtiyaçlari belirlenir.

·         Ögrenmenin tam gerçeklesebilmesi için ögrencinin yeteneklerinin gelistirilmesinin yaninda duygusal motivasyonu da saglanir.

          Danisman Ögretmenlerimiz ve Koçlar ;    

          Okul ders notlarinin ve LGS deneme sonuçlarinin takibini yapar.

·         Konu tespit analizleri karne seklinde çikartilarak ögrencinin eksik oldugu konular tespit edilerek takviye etütlerle ögrencinin eksik konulari tamamlanir.(Girdigi bütün sinavlarin analizleri yapilir)

·         Haftalik-Aylik ders çalisma takvimlerinin takibini (soru-ödev) yaparak velileri bilgilendirir. Ödev kontrol takipleri yaparak ögrencinin çalisma düzeni ve disiplini kazanmasini saglar. (Her ögretmenin kitapta ödev kontrol kasesi bulunur)

·         Danismanlik dosyasi (resimli), yüz yüze görüsme formlariyla ögrencinin motivasyonu arttirilir.

·         Danisman ögretmenlerimiz velileriyle 15 günde bir telefonla görüsür. Veli bilgilendirme aramalarini yaparak ögrencinin gelisim sürecini  paylasir, veliden ögrencinin evdeki durumuyla ilgili bilgi alir.

·         Devam devamsizlik takibi aramalari ve telafi derslerinin etüt takibini yapar.

 Sinif sosyal aktivitelerinin takibi, sinif içi haftalik, aylik basarili ögrencilerin ödüllendirilmesi ve basari panosu olusturarak ögrenciyi motive eder.

          ETÜT SISTEMI

·        Basari, etüt dersleriyle destekleniyor.

·      Ögrencilerimiz okul derslerinin sonuna eklenen etütlerle ve cumartesi günleri  yapilacak programlarla ders tekrari, ödev uygulamalari ve LGS süreci için çalismalara katilacaklardir.

·         Böylece etüt derslerinde ögrencilerimiz sormak istedikleri sorularini ögretmenlerine sorabilecek, ödev saatlerinde ödevlerini tamamlayarak evde ödev yapma zorunlulugunu ortadan kaldirabileceklerdir.